Książki

Pippi i Sokrates. Filozoficzne wędrówki po świecie Astrid Lindgren

 Pippi i Sokrates. Filozoficzne wędrówki po świecie Astrid Lindgren "Pippi i Sokrates" pozwala nam na nowo odczytać znane na całym świecie i tak bardzo lubiane książki o Pippi Langstrump. Dane jest nam uczestniczyć w filozoficznej uczcie w duchu Platona - jej gospodarzami są Pippi i Sokrates. Spotykamy Pippi jako filozofa, antropologa, feministkę, pełną ironii i ogromnej pomysłowości myślicielkę.

Książka ta, pokazując znaczenie postaci Pippi, poszerza naszą wiedzę z historii filozofii. Wszystko podane jest w sposób dowcipny i pobudzający do wielu refleksji. Kolejna książka z serii zapoczątkowanej bestsellerem Josteina Gaardera - "Świat Zofii". Pippi i Sokrates to książka autorstwa dwóch norweskich filozofów. Dochodzą do wniosku, że Pippi jest krytykiem opinii większości, Emil - to problem dobra i zła, Karlson-na-dachu - to problem ontologiczny, itd. Ponieważ studenci są reprezentantami różnych nurtów filozofii, czytelnik otrzymuje wzbogaconą syntezę myśli ludzkiej. Wspaniała erudycja autorów pozwala im tworzyć paralele pomiędzy powieściami Astrid Lindgren a literaturą i myślą takich filozofów, jak Dante i Camus, Ksenofanes i Wittgenstein.

 

 

Autor: Jorgen Gaare, Oystein Sjaastad

wydawca: Czarna Owca

tytuł oryginału: Pippi og Sokrates. Filosofiske vandringer i Astrid Lindgrens verden

miejsce wydania: Warszawa

data wydania: 2002

ISBN: 83-88875-37-x

liczba stron: 276

kategoria: filozofia

tłumaczenie: Iwona Zimnicka

projekt okładki: Michał Brzozowski

seria: Biblioteka “Świata Zofii”

format książki: 140x210 mm

okładka: miękka

Więcej informacji o książce:

http://czytelnia.onet.pl/0,3045,0,1,nowosci.html

 

Wszystkie publikowane na stronie teksty objęte są licencją creative commons 3.0, o ile w tekście nie zaznaczono inaczej. Zezwala się na ich wykorzystanie do celów dydaktycznych z uznaniem praw autorskich i każdorazowym wskazaniem źródła. Serwis korzysta z plików cookies.

Szukaj