Książki

Wśród mędrców starożytności

to doskonała pomoc naukowa dla nauczycieli prowadzących zajęcia z etyki, filozofii i języka polskiego na poziomie gimnazjum oraz szkoły średniej. Krótkie teksty źródłowe, przystępne komentarze, pytania do dyskusji, ciekawostki a nawet... krzyżówki i psychozabawy sprawiają, że pozycja ta z pewnością zaciekawi nie tylko uczniów i nauczycieli, ale także osoby hobbystycznie interesujące się filozofią. 
Czy filozofia jest nam potrzebna? Jaki jest jej związek z ekologią, stylem życia, tolerancją, nauką, bronią masowego rażenia, gospodarką i... załatwianiem spraw w urzędach? W uzyskaniu odpowiedzi na te i wiele innych pytań pomagają nam nauki tytułowych "mędrców starożytności".
Autor, omawiając poglądy poszczególnych filozofów, stara się przede wszystkim odnieść je do współczesnych problemów, bliskich każdemu człowiekowi.

 

 

 

Autor: Łukasz Henel

Wydawnictwo: eSPe , Sierpień 2010

ISBN: 978-83-7482-349-4

Liczba stron: 112

Wymiary:160x230 mm

 

Książka do nabycia:

http://merlin.pl/Wsrod-medrcow-starozytnosci-Materialy-do-lekcji-filozofii-i-etyki_Lukasz-Henel/browse/product/1,796256.html

 

Dwa pierwsze rozdziały udostępnione za darmo online:

http://en.calameo.com/read/00022708227a64aece834

 

Wszystkie publikowane na stronie teksty objęte są licencją creative commons 3.0, o ile w tekście nie zaznaczono inaczej. Zezwala się na ich wykorzystanie do celów dydaktycznych z uznaniem praw autorskich i każdorazowym wskazaniem źródła. Serwis korzysta z plików cookies.

Szukaj