Książki

Lekcje etyki w szkole. Gimnazjum

lekcje-etyki-w-szkole-gimnazjumDostępna jest już książka dla nauczycieli „Lekcje etyki w szkole. Gimnazjum”. Jest ona owocem współpracy: Joanny Marii Chrzanowskiej,  Aliny Płaziak-Janiszewskiej, Agaty Matyjasek,  Pawła Mroczkiewicza oraz Katarzyny Myrcik. Jest to pierwsza tak kompleksowa pomoc dydaktyczna do nauczania etyki na poziomie gimnazjum, ale i nie tylko etyki oraz nie tylko w gimnazjum. Zbiór dwudziestu scenariuszy do lekcji etyki został opracowany przez praktyków, którzy korzystając z własnego doświadczenia pracy dydaktycznej, przedstawiają swoje pomysły na lekcje, powiązane z celami kształcenia. Propozycje z książki można realizować na większości lekcji humanistycznych oraz na lekcjach wychowawczych. Nie należy zatem pozycji tej traktować jako podręcznika lecz jako pomoc dydaktyczną oraz metodyczną. W książce znajdują się opisy metod aktywizujących wykorzystywanych przy każdej z lekcji.

 

 

Autorzy: Joanna Maria Chrzanowska, Alina Płaziak-Janiszewska, Agata Matyjasek, Paweł Mroczkiewicz, Katarzyna Myrcik
Tytuł: Lekcje etyki w szkole. Gimnazjum
Wydawca: Wydawnictwo Academicon
Miejsce i rok wydania: Lublin 2015
Stron: 132
Oprawa: miękka

Więcej informacji o książce dostępne jest pod adresem: http://ksiegarnia.academicon.pl/filozofia/58-lekcje-etyki-w-szkole-gimnazjum-9788362475124.html

 

Wszystkie publikowane na stronie teksty objęte są licencją creative commons 3.0, o ile w tekście nie zaznaczono inaczej. Zezwala się na ich wykorzystanie do celów dydaktycznych z uznaniem praw autorskich i każdorazowym wskazaniem źródła. Serwis korzysta z plików cookies.

Szukaj