Książki

Z dzieckiem w świat wartości

z dzieckiem w swiat wartosciWspółczesny świat pełen jest sprzecznych sygnałów i wskazówek. Nie tylko dzieci, ale i my, dorośli, często gubimy się wśród pokus i presji, którym ulegamy nierzadko ze szkodą dla własnego zdrowia, interesów, czy przyszłości.

Kompasem, który pomaga możliwie bezpiecznie nawigować wśród raf i pułapek życia, są wartości moralne. Książka „Z dzieckiem w świat wartości” mówi o tym, dlaczego wartości są ważne i jak sprawić, by dzieci chciały je praktykować. Kolejne rozdziały poświęcone konkretnym uniwersalnym wartościom, takim jak szacunek, odpowiedzialność, odwaga, samodyscyplina czy mądrość, zawierają propozycje tematów do rozmów oraz przykłady ćwiczeń, które pomagają dzieciom lepiej zrozumieć istotę każdej wartości, zastanowić się nad konsekwencjami jej stosowania i zaniechania, poznać sposoby jej praktykowania. Wartości pomagają lepiej żyć i budować lepsze relacje z ludźmi. Nauczenie dzieci wartości to najważniejsze zadanie nas, rodziców i nauczycieli, i najważniejszy kapitał, w jaki powinniśmy je wyposażyć.

 

Autor: Irena Koźmińska, Elżbieta Olszewska
Wydawnictwo: Świat Książki
Ilość stron: 224
Oprawa: broszurowa

Wszystkie publikowane na stronie teksty objęte są licencją creative commons 3.0, o ile w tekście nie zaznaczono inaczej. Zezwala się na ich wykorzystanie do celów dydaktycznych z uznaniem praw autorskich i każdorazowym wskazaniem źródła. Serwis korzysta z plików cookies.

Szukaj