Książki

Wychowanie w duchu wartości. Poszerzanie świata (8-14 lat)

wychowanie w duchu wartosci"Trzecia publikacja z zestawu (4 książki) przeznaczonego dla pedagogów (nauczycieli, wychowawców) chcących pracować z dziećmi i młodzieżą w duchu wartości moralnych i wyrabiania cech oraz sprawności umożliwiających uczestniczenie w życiu społecznym – realizowania programu opracowanego przez D. Tillman i współpracowników.

POSZERZANIE ŚWIATA ukierunkowuje pracę nauczyciela (pedagoga, wychowawcy) z uczniami (wychowankami) w wieku 8-14 lat. Prezentuje serię lekcji(zajęć), na których poprzez stosowne zadania i ćwiczenia – skoncentrowane na tematach: pokój, szacunek, miłość, odpowiedzialność, szczęście, współpraca, uczciwość, skromność, tolerancja, prostota, wspólnota, wolność – dzieci przyswajają wiedzę, uczą się współdziałania, pracy w grupie, samodzielnego myślenia, dyskutowania, wyrażania uczuć. Na każdy z cykli tematycznych (modułów) składa się szereg lekcji, na których następuje pogłębianie i wzbogacanie treści jużprzyswojonych na niższym szczeblu edukacji (realizacji programu).

• Wyróżnienie Targów Kielce przyznane podczas X Targów Edukacyjnych ""Edukacja 2005"" dla serii publikacji ""WYCHOWANIE W DUCHU WARTOŚCI""."

 

 

ISBN: 8302092274
Autor: Tillman Diane
Wydawca: WSiP
Tytuł: Wychowanie w duchu wartości Poszerzanie świata 8-14 lat
Podtytuł: Program edukacyjny
Seria: WYCHOWANIE W DUCHU WARTOŚCI – PROGRAM EDUKACYJNY
Ilość stron: 224
Oprawa: Miękka
Format: 16.5x23.5cm
Tytuł oryg.: Living Values Activities for Children Ages 8-14
EAN: 9788302092275
Tłumacz: Zawadzki Roman
Rok wydania: 2004
Model: 38689701814KS

Wszystkie publikowane na stronie teksty objęte są licencją creative commons 3.0, o ile w tekście nie zaznaczono inaczej. Zezwala się na ich wykorzystanie do celów dydaktycznych z uznaniem praw autorskich i każdorazowym wskazaniem źródła. Serwis korzysta z plików cookies.

Szukaj