Książki

Kim jestem? A jeśli już, to na ile?

Kim jestem? A jeśli już, to na ile?"Człowiek nigdy nie powinien stracić umiejętności stawiania pytań, gdyż uczenie się i czerpanie korzyści z nauki to tajemnica spełnionego życia. Nauka, która nie daje pożytku, jest mordęgą; uciecha, z którą nie wiąże się żadna nauka, ogłupia." (Richard David Precht "Kim jestem? A jeśli już, to na ile?")

polecam tę książkę i tego filozofa z całego serca, bo kocham to po prostu, gdy ktoś umie przedstawić jakieś zagadnienie dogłębnie, logicznie i z perspektywy różnych dyscyplin nie robiąc przy tym błędu przenoszenia wiedzy z jednej dyscypliny na drugą bez dostosowania jej do rodzaju badanego przedmiotu.

Richarda Davida Prechta to wprowadzenie zupełnie wyjątkowe, jako że nikt wcześniej nie zapoznał czytelników z podstawowymi kwestiami filozofii życia w sposób tak erudycyjny i kompetentny, a zarazem uwzględniający najnowsze ustalenia nauk przyrodniczych. Czym jest prawda? Skąd wiem, kim jestem? Dlaczego powinienem być dobry? Książka Prechta daje wszechstronny przegląd bardzo różnych dyscyplin, w niezrównany sposób pomagając zorientować się w bezkresnej krainie naszej wiedzy o człowieku. To błyskotliwe i frapujące zaproszenie do tego, aby zamyślić się nad fascynującą przygodą, jaką jest życie, i jej możliwościami.

Richard David Precht, ur. 8.12.1962 r. w Solingen, niemiecki filozof, publicysta i pisarz, w 1994 roku ukończył studia na Uniwersytecie Kolońskim, współpracował z najważniejszymi niemieckimi czasopismami i wydawnictwami, był także związany z „Chicago Tribune", w roku 2000 uzyskał Publizistikpreis für Biomedizin, jest autorem dwóch powieści i trzech książek popularnonaukowych.

Autor: Richard David Precht

Tłumaczenie: Jerzy Łoziński :

Wydawca: Zysk - Wydawnictwo Zysk i ska

Rok wydania: 2009

ISBN /ISSN: 978-83-7506-346-2

 

Wszystkie publikowane na stronie teksty objęte są licencją creative commons 3.0, o ile w tekście nie zaznaczono inaczej. Zezwala się na ich wykorzystanie do celów dydaktycznych z uznaniem praw autorskich i każdorazowym wskazaniem źródła. Serwis korzysta z plików cookies.

Szukaj