Książki

Etyka. Przewodnik Krytyki Politycznej

Etyka. Przewodnik Krytyki PolitycznejProblemy etyczne stały się chlebem powszednim społeczeństw Zachodu. O komisjach bioetycznych, prawach człowieka, etycznych ocenach XX-wiecznych totalitaryzmów i dzisiejszych wojnach prowadzonych w imię „krzewienia demokracji” informują każdego dnia dzienniki na całym świecie. Rozwiązywanie problemów etycznych to nasze ulubione zajęcie, niezależnie od tego, czy chodzi o nędzę u nas i w Trzecim Świecie, wolny Tybet, czy małżeńskie zdrady.

Skąd biorą się te dylematy? Czy stojący za nimi projekt filozoficzny naprawdę pomaga je rozwiązać? Czy wizja człowieka jako ofiary wystawionej na działanie czającego się zewsząd Zła daje nam do ręki mocne etyczne zasady, czy tylko lęk przed wszystkim, co nowe? Alain Badiou na przekór moralizującym obrońcom praw człowieka, strażnikom tradycyjnych wartości i rzecznikom „szacunku wobec różnic” proponuje całkiem nową wizję etyki - etyki odwołującej się do prawdy i wierności.

 

 

Autor: Alain Badiou

Tytuł: Etyka

Kategoria: filozofia

Gatunek: esej filozoficzny

Tłumaczenie: Paweł Mościcki

Redakcja: Julian Kutyła

Projekt okładki: Twożywo

ISBN 978-83-61006-65-7

Okładka: miękka

Format: 120 x 165 mm

Liczba stronic: 136

Wydawnictwo Krytyki Politycznej

Seria: Przewodniki Krytyki Politycznej, t.13

Miejsce i data wydania: Warszawa 2009

Premiera: październik 2009

 

Więcej o książce na:

http://www.krytykapolityczna.pl/Przewodniki-Krytyki-Politycznej/Etyka-Przewodnik-Krytyki-Politycznej/menu-id-104.html

Wszystkie publikowane na stronie teksty objęte są licencją creative commons 3.0, o ile w tekście nie zaznaczono inaczej. Zezwala się na ich wykorzystanie do celów dydaktycznych z uznaniem praw autorskich i każdorazowym wskazaniem źródła. Serwis korzysta z plików cookies.

Szukaj