Książki

Zemsta Ateny

Zemsta Ateny

Na Olimpie panuje wielkie poruszenie. Apollo martwi się o Platona, swojego podopiecznego, ponieważ obawia się, że Ksantypa zniechęci go do filozofii. Małżonka Sokratesa nieustannie powtarza, że z filozofii nie ma żadnego pożytku, zaś sami filozofowie to banda próżniaków, specjalistów od niczego, podobnie jak jej mąż gaduła. Bóg słońca wzywa na pomoc Atenę, boginię mądrości, która wkracza do snów Platona i Ksantypy, by poprowadzić ich w długą i pouczającą podróż w czasie. Celem ma być odkrycie znaczenia filozofii. Wprawiając obecnych w zdumienie, Atena wyjawia małemu Platonowi, że został przeznaczony do wielkich dzieł w przyszłości. Wszystko jednak zależy od tego, czy uda się przekonać Ksantypę i złagodzić nieco jej awanturniczy charakter.

Niniejsza opowieść ukazuje życie kilku filozofów przez pryzmat anegdot, przekazanych nam przez starożytnych pisarzy, takich jak Plutarch czy Aulus Gellius. Po dwóch tysiącach lat, mądrość zawarta na stronach tej książeczki nie straciła nic ze swej poezji i piękna. Ostatnia już pozycja z serii ?Z Sokratesem", podobnie jak wcześniejsze, ma za zadanie przybliżyć młodym czytelnikom skarby filozofii i myśli klasyków zachodnich. dodatkowe info.: format WAM: 160×220 mm stron: 48 ISBN: 978-83-7505-206-0 cena detaliczna: 14,00 zł. rodzaj oprawy: miękka

 

Autor: Emiliano Di Marco

kategoria:Literatura dziecięca i młodzieżowa

seria: Z Sokratesem

Rok wydania: 2008

Oprawa: Miękka

Format: 16x22 cm

Język: polski

Ilość stron: 48

ISBN: 9788375052060

Tłumacz: Stefańska Agnieszka Maria

 

Książka do nabycia :

http://wysylkowa.pl/ks941506.html

 

Wszystkie publikowane na stronie teksty objęte są licencją creative commons 3.0, o ile w tekście nie zaznaczono inaczej. Zezwala się na ich wykorzystanie do celów dydaktycznych z uznaniem praw autorskich i każdorazowym wskazaniem źródła. Serwis korzysta z plików cookies.

Szukaj