Książki

Platon w krainie paradoksów

Platon w krainie paradoksów

Mały Platon, po lekcji ze swoim mistrzem Sokratesem, zapada w sen i odwiedza tajemniczą ziemię na pograniczu Królestwa Logiki. Tam prawda przeplata się z fałszem i nic nie jest takie, jak się wydaje: oto Kraina Paradoksów. Spotyka tu Achillesa Szybkonogiego, który na próżno próbuje dogonić gadającego żółwia. W towarzystwie herosa i żółwia będzie musiał stawić czoło wielu wyzwaniom, aby dostać się do pałacu Prawdy, strzeżonego przez perfidnych sofistów i człowieka nieustannie zmyślającego kłamstwa. Platon w Krainie Paradoksów to opowieść zainspirowana dziełami takich filozofów, jak Zenon, Gorgiasz, sofiści oraz sam Platon.

 

Przedstawiając poważne tematy w sposób prosty i zabawny, stanowi pierwsze wprowadzenie w logikę i jej pułapki, przeznaczone dla młodych, ciekawych świata czytelników. dodatkowe info.: format WAM:160×220 mm stron: 48 ISBN: 978-83-7505-193-3 rodzaj oprawy: miękka cena detaliczna: 14,00 zł. odbiorcy: dla dzieci, może służyć za materiał edukacyjny

 

 

 

Autor: Emiliano Di Marco

kategoria: Literatura dziecięca i młodzieżowa

seria: Z Sokratesem

Rok wydania: 2008

Oprawa: Miękka

Format: 16.0x22.0cm

Język: polski

Ilość stron: 48

ISBN: 9788375051933

Tłumacz: Stefańska Agnieszka Maria

Seria: Z SOKRATESEM

 

Książka do nabycia:

http://wysylkowa.pl/ks941510.html#wiecej

 

Wszystkie publikowane na stronie teksty objęte są licencją creative commons 3.0, o ile w tekście nie zaznaczono inaczej. Zezwala się na ich wykorzystanie do celów dydaktycznych z uznaniem praw autorskich i każdorazowym wskazaniem źródła. Serwis korzysta z plików cookies.

Szukaj