Książki

Idee etyczne czasów nowożytnych i współczesności

Jest to kontynuacja historii idei etycznych zawartej w publikacji "Idee etyczne starożytności i średniowiecza". Książka obejmuje idee etyczne czasów nowożytnych. Autorka prezentuje poglądy głównych filozofów czasów w nowożytnych, przedstawiając wybrane problemy charakterystyczne dla epoki filozofa. Język przekazu jest przejrzysty, wykład prosty, napisany dobrą polszczyzną. Po każdym rozdziale Autorka zamieszcza słownik pojęć i nazwisk i pytania-ćwiczenia do dyskusji oraz literaturę. Książka stanowi ciekawą lekturę inspirującą do poznawania ludzkich problemów i przemyśleń na ich temat. Przeznaczona jest dla uczniów II klasy szkoły średniej, choć może zainteresować szeroki krąg czytelników.

autor: Magdalena Środa

wydawnictwo: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne

data wydania: 1998

 

Więcej informacji o książce:

http://nakanapie.pl/book/83716/idee-etyczne-czasow-nowozytnych-i-wspo%C5%82czesnosci-podrecznik-do-etyki-dla-ii-klasy-szko%C5%82y-sredniej.htm#gdzie-kupic

Wszystkie publikowane na stronie teksty objęte są licencją creative commons 3.0, o ile w tekście nie zaznaczono inaczej. Zezwala się na ich wykorzystanie do celów dydaktycznych z uznaniem praw autorskich i każdorazowym wskazaniem źródła. Serwis korzysta z plików cookies.

Szukaj